13 listopada ruszyła kolejna edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości – największego na świecie wydarzenia promującego świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia oraz podejmowanie biznesowych inicjatyw. W akcję zaangażowanych jest 160 krajów, w których odbywają się tysiące bezpłatnych szkoleń, wykładów i debat.

Celem organizatorów i partnerów przedsięwzięcia jest inspirowanie ludzi na całym świecie do odkrywania swojego przedsiębiorczego potencjału, rozwijania kompetencji i sieci kontaktów.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to inicjatywa wyjątkowa, bo gromadząca instytucje publiczne i pozarządowe, firmy, szkoły i uczelnie działające wspólnie na rzecz rozwoju przedsiębiorczości.

Do grona Partnerów ŚTP w Wielkopolsce dołączyło wiele firm i instytucji, w tym wzorem lat ubiegłych Fundacja Aktywne Trzemeszno, która wraz z Gnieźnieńskim Punktem Wspierania Biznesu, Głównym Punktem Informacyjnym Funduszy Europejskich oraz Gnieźnieńskim Młodzieżowym Centrum Kariery przygotowała dwa spotkania pt. Biznes dla Młodych.

Wydarzenie, które miało miejsce 14 listopada 2017 roku w auli trzemeszeńskiego ZSOiZ  adresowane było do uczniów klas zawodowych, technicznych oraz ogólnokształcących. W ramach spotkania odbyły się 3 bloki tematyczne:

-Przedsiębiorczość,

-Fundusze Unijne dla Młodych,

-Doradztwo zawodowe.

Spotkanie cieszyło się sporym zainteresowanie nie tylko wśród młodzieży, podobne projekty będą kontynuowane w następnych edycjach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.